find us

Fransimo Bohemia

Novinky VII.-IX. 2015

29.9.2015 Potvrzení březosti

Jsem velice šťastná , dnes nám byla potvrzená březost u nejkrásnější modré feny na světě . Děkuji Vladimír Erben a Gabriela Mikesková Erbenová vám i vaší rodině za čas a možnost krýt úžasným Pokešákem. Vyřiďte to prosím jeho opatrovníkům . Děkuji také svému příteli Johanne Bluedogcity za možnost odchovat vrh na této jedinečné feně .

11245785 1099744900065931 8590028434754116410 n

26.9.2015 CACIB Podgorica

Na druhou výstavu jsme byli velice zvědaví. Za prvé přibyli noví SBT a za druhé naše plemeno posuzovala chovatelka našeho plemene  specialistka Cvetka Bogovcic /SLO /  Výstava se konala v druhém patře garáží u nákupního centra a musím říci, že jsem velice ocenila tento výborný nápad  Jedním tahem  získal pořadatel této výstavy obrovský, krytý prostor a hladkým povrchem. Na který byli nalepené koberce. O patro níže obrovské parkoviště. Na veliké obrazovce běželi neustále dokola informace a reklamy, výstavu natáčela místní TV, a vše ostatní bylo dostupné v moderním nákupním centru.

V nás panovalo veliké napětí ,zda se nám povede i v den druhý vyhrát aspoň své třídy ve kterých přibylo několik jedinců a tím splnit podmínky pro přiznání místního šampiona.

A jak si vedli naši čtyřnozí kamarádi z Fransimo Bohemia na CACIB PODGORICA 2015  ?

NEW CH.Montenegro,new grand CH. new CH. The Balkans, new CH.Mediterranean Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia  excellent 1 CAC, CACIB , BOB

new CH. Montenegro a new Multi.CH. Valdau Eclipse Fransimo Bohemia excellent 1 CAC , RES.CACIB

new CH.Montenegro  Blue Flare Fransimo Bohemia  excellent 1 CAC

NEW CH.Montenegro, new CH.Mediterranean Christmas Vuttoin Fransimo Bohemia excellent 1 CAC ,CACIB , BOS

NEW JCH.Montenegro,new grand JCH. new JCH. The Balkans, new JCH.Mediterranean

Energy Ice White Fransimo Bohemia excellent 1 PRM , BOB – J

{gallery}Novinky_2015/Podgorica,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

25.9.2015 CACIB Nikšič

V pátek již v dopoledních hodinách mě vyzvedli u mě doma manželé Prokešovi se kterými jsme se vydali ještě na 1200 km dlouhou cestu plnou napětí a adrenalinu na 2 x CACIB výstavy a to ve městech Nikšič a Podgorica . To jsou města,které nalezneme ve státě Montenegro / Černá hora / . Na tyto výstavy nás pozval sám ředitel výstavy Podgorica , pan Antonio Mracevič ,kterému děkujeme . První den výstavu v Nikšič posuzovala na umělém trávníku paní Sviatlana Radziuk z BLR . Která našemu plemeni velice rozuměla. Unavení po dlouhé cestě a beze spánku jsme tuto výstavu a také naši psi absolvovali na samé 1 . A tak se nám díky zpoždění s odstartováním výstavy o dvě hodiny povedlo na hotel dorazit až okolo 19.00 hodiny. Kde po vyvenčení miláčků a dobré večeři jsme nabrali síly na druhý den a opět cestu zpět k domovu .

A jak si vedli naši čtyřnozí kamarádi z Fransimo Bohemia na CACIB NIKŠIČ ?

Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia  excellent 1 CAC, CACIB , BOB

Valdau Eclipse Fransimo Bohemia excellent 1 CAC , CACIB,BOS

Blue Flare Fransimo Bohemia excellent 1 CAC

Christmas Vuttoin Fransimo Bohemia excellent 1 CAC , res.CACIB

Energy Ice White Fransimo Bohemia excellent 1 PRM , BOB – J

{gallery}Novinky_2015/Niksic,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

24.9.2015 X-Connacupes Fransimo Bohemia

Po krátké odmlce zdravíme.

Tentokrát v letošním roce již naposled jsme se vydali s naším Coffeym / X-Cona Cuppes Fransimo Bohemia na pro nás již tradiční podzimní závod do Ostravy a to na VIII.Ostravský Bulldozer. Počasí nám tentokrát moc nepřálo a závod probíhal takřka za neustálého mrholení. I tak jsme si to ale moc užili! Predevším díky poctivé přípravě a důslednému vedení se Kofíčkovi dařilo hlavně v naší nejoblíbenější disciplíně – Weight pullingu neboli tahu břemene. Coffey předvedl, že má opravdu obrovské staffičí srdce a do tahu dal opravdu vše. Přetáhl svou utaženou váhu z minula (625kg) i psi ve vyšší váhové kategorii a moc nás tím potěšil.. Celkového vítěze nám o chloupek vyfoukl Imperial Attila Ambassador Sun se stejným počtem bodů. Nakonec rozhodlo lepší umístění v nejobsazenější disciplíně a to byla bohužel pro nás Weight drag pull. Touto akcí pro nás letošní sportovní sezona skončila a teď nás čeká zasloužený zimní odpočinek. 🙂

Táákže:

VIII. Ostravský Bulldozer

Coffey / X-Cona Cuppes Fransimo Bohemia

Weight drag pull – 3.místo
A-frame – 1.místo (37x + hromada bonusových nesmyslných bodů)
Weight pulling – 1.místo – psi do 20ti kg (675kg)

Bona Fide Arybess Silesia

Weight drag pull – 1.místo
A-frame – 3.místo (34x – sic nejvíce přeskoků ve fenách, ale díky nesmyslnému systému bonusových bodů toto umístění)
Weight pulling – 4.místo

Těšíme se brzy nashledanou, Turoňovi 🙂

boda a kof kof pull

delitko

Naši reprezentanti na International Stafford Match 2015

Jsme velice hrdí, že Český team jedou reprezentovat dva zástupci z Fransimo Bohemia.

Ch. JCh. Valdau Eclipse Fransimo Bohemia & Ch. JCh. Z-Suit Strong Boy Fransimo Bohemia

12046710 1177668758940211 7164549202438218714 n

delitko

22.9.2015

Zdravíme ze zámoří a přinášíme další skvělé zprávy z výstav, 8 srpna v Milwaukee ve státě Wisconsin kde posuzovala Mrs. Sally Ray Baugniet z WI … Outlaw získal Grand Champion Select Dog, Major 3 body,

Monty získala stejné ocenění ve fenách Grand Champion Select Bitch, Major 3 body, které jí chyběly na získání Grand Championa a tímto tohoto titulu dosáhla.

V neděli 9. 8. v Racine, WI … Monty od rozhodčí Mrs. Nancy Liebes z Indiany obdržela znovu Grand Champion Select Bitch, Major 3 body.

Úžasné je, že v rozmezí dvou týdnů oba naši Fransimáčci získali Grand Championa USA, za to jsme na ně moc pyšní.

Eva a Luboš

{gallery}Novinky_2015/Usa6,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

16.9.2015 Březost byla potvrzenna!

11257902 1106818056025282 6210756306093327210 n 11010551 1172767986096955 1746186843969667329 n

delitko

11.-13.9.2015 CAC Vukovar & DUOCACIB Osijek

Text: Ter Cirhanová

Jedna z nejlepších výstav. Víc se k našemu víkendovému výletu snad ani nedá napsat. Vyrazily jsme tentokrát opět s Margit, opět do Chorvatska a opět s vidinou dojet alespoň jednoho vytouženého šampiona. No a naše sny se staly skutečností. Ale teď již k samotnému pobytu v podzimním Chorvatsku. V pátek brzy ráno jsme vyrazily na 6,5 hodiny dlouhou cestu do městečka Vukovar, ležícího na srbských hranicích, kde se konala Národní výstava. Ubytovaly jsme se v apartmánech Bisau Donava, které byly rodinného charakteru v klidné části města. Odtud jsme to měly jen 5 minut autem na výstavu, která začínala odpoledne a posuzoval ji pan Tino Pehar z Chorvatska. Posuzování bylo ve velmi svižném tempu. Na této výstavě dojel Šampiona Chorvatska krásný MultiCh. JCh. Port Caerdydd Fransimo Bohemia!! Po výstavě jsme do noci seděly s naším sousedem z vedlejšího apartmánu, Dmitrivem, který nám pověděl spoustu zajímavých věcí jak o samotném Vukovaru, tak o Rumunsku, jugoslávské válce,..

Druhý den jsme sbalily věci a vyrazily do Osijeku na další výstavu, ta se konala v pěkném areálu venkovního koupaliště na nábřeží řeky Drava. Posuzování bylo opět svižné (posuzoval pan Ivan Vasilijevič ze Srbska), takže jsme již v jednu hodinu byly na hotelu. Poté nás vyzvedl náš známý z Vukovaru, Dimitru a vydali jsme se zpět d Vukovaru, kde nám ukázal všechna důležitá místa, památky a památníky. Za což mu velice děkujeme, protože jsme se dozvěděly spoustu zajímavých věcí a viděly mnoho míst!

Třetí výstava se nesla opět v pohodové náladě, dorazili na ni také Monča a Michal Prokešovi se svými psy, a tak jsme měly konečně českou společnost. Posuzoval pan Vladimir Žižakov ze Srbska a my jsme doufaly, že se naši psi budou opět líbit a že dojedeme naše vysněné šampiony. Což se také stalo a Christmas Carol Fransimo Bohemia & Wild of Glory Fransimo Bohemia se mohou pyšnit nově šampionem Chorvatska!!

Ch. Christmas Carol Fransimo Bohemia – Very good 1 / Excellent 1, CAC / Excellent 1, CAC
Ch. JCh. Port Caerdydd Fransimo Bohemia – Excellent 1, CAC,BOS / Excellent 1, CAC,r.CACIB / Excellent 2,r.CAC

JCh. Expensive Love Fransimo Bohemia – Excellent 1, CAJC, BOJ / Excellent 1, CAJC, BOJ / – 
Ch. Wild of Glory Fransimo Bohemia – Excellent 1, CAC / Excellent 1, CAC, r.CACIB / Excellent 1, CAC

 

{gallery}Novinky_2015/VukOsj15,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

12.9.2015 SVP Praha Dolní Počernice

12.9.2015 Jsem se účastnila se svými svěřenci Speciální výstavy SBTC CZ v Praze, na které bylo přihlášeno rekordních 289 Staffordshire bull terrierů. Psy posuzoval známý handler, chovatel a rozhodčí Alan Hedges / kennel Ramblix / a feny Laurent Ford / kennel Blittstaff /. Ostatních tříd jako jsou štěňata, veteráni, čestná se ujala stejně kvalitním způsobem Jana Daňková z CZ. Na této výstavě jsem měla sraz s moji úžasnou přítelkyní Mirkou Hoffmannovou, která přivezla naše černé komando sebou. Já pro změnu přivezla naší 9,5 let starou JCH.Any Hanny Fransimo Bohemia, dále lázeňského šviháka CH.JCH. Z-Suit Strong Boy Fransimo Bohemia. Našeho mladého red JCH.Danny G. Fransimo Bohemia a krásnou černou CH.JCH.Valdau Eclipse Fransimo Bohemia. Nad našim pohodlím a bezpečností bděl můj manžel Peťa. Patří mu také dík za zachycení atmosféry na fotoaparát. Což po operaci očí nebyl ještě zcela lehký úkol. Mnoho jiných fotografií pak nám zaslala úžasná Saša Macourkové, které patří můj díky za skvělou přátelskou atmosféru, milé chvíle a krásné momentky. Za mega úspěch považuji úspěch námi odchovaných tří černých pejsků, kteří obsadili ve veliké konkurenci první tři místa. Jedná se o pejsky narozené u Mirky Hoffmannové, zastřešené kvality a chovatelského servisu chovatelskou stanici Fransimo Bohemia. A to:

VN1 Just For You fransimo Bohemia – maj. Radek Šindelář – veliká gratulace

VN 2 Jokey Fellow Fransimo Bohemia – maj. kennel Fransimo Bohemia a Mirka Hoffmannová
VN3 Joyful Heart Fransimo Bohemia – maj. Čížovská Jaroslava – které také děkujeme za účast a fantastické umístění

Tito tři kluci se narodili také díky kamarádovi Johanne Grondin, díky jehož důvěře jsem zde měla k dispozici celý rok jeho úžasného psa CH.Darwin BDC Z Hambalek Bušín. Tak,že Johanne děkuji. Naprosto dech mě vyrazila moje JCH.Any Hanny Fransimo Bohemia, která z 10 veteránek vybojovala první pozici s ohodnocením excellet 1 🙂 I ve psech vyhrál třídu veteránů stále nádherný CH. DreamTymy Fransimo Bohemia, který nakonec v boji s JCH.Any Hanny Fransimo Bohemia získal titul best veteran – gratuluji majitelce A.Modrovičové. Velice mě potěšil výběr našeho CH.JCH.Z Suit strong Boy Fransimo Bohemia na krásné druhé místo s ohodnocením excellent 2 res.CAC ve velmi obsazené mezitřídě. / 21 psů / Radost mi přinesla i naše CH.JCH.Valdau Eclipse Fransimo Bohemia, která u pana Forda L. získala naprosto excellentní posudek a excellent 3 / prvně ve třídě mezi ostřílenými šampionkami / . JCH.Danny G. Fransimo Bohemia v konkurenci 28 psů získal ohodnocení excellent. Děkuji všem ostatním odchovům z Fransimo Bohemia za účast a příkladné předvedení a gratuluji k úpěkným ohodnocením. Vzhledem tomu,že Mirka nestíhala ve třídě čestné vystavit svoji Sky, ujala jsem se role handlera a s CH.Vanity Sky Fransimo Bohemia vybojovala krásnou čtvrtou pozici s ohodnocením excellent 4.

{gallery}Novinky_2015/SVPPraha,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

6.9.2015 Clubsiegershau Warth-Rabenstein

 

Text: Ter Cirhanová

Této výstavy jsem se zúčastnila jak jinak než se Simonou a početnou smečkou pocházející z chovatelské stanice Fransimo Bohemia. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, v údolí, kde se výstava konala byla zima a chvílemi i pršelo, odpoledne se však vyčasilo a chvílemi bylo teplo i na krátký rukáv. Psy i feny posuzoval britský rozhodčí a letitý chovatel (chs. Scousious), pan Eric Galvin. Posuzoval pečlivě, zvířata vybíral v typu, takže bylo vidět, co má rád a co se mu líbí. Výstavy se zúčastnila necelá stovka psů, mezi nimiž byli kvalitní jedinci z Čech, Slovenska, Rakouska a dalších zemí a tím pádem posuzování končilo až v odpoledních hodinách. To nám ovšem vůbec nevadilo, protože atmosféra byla velice přátelská a příjemná, milou společnost nám po celou dobu výstavy dělala Saša Macourková, která výstavu zahrnula do cílů své dovolené 🙂 Nafotila také spoustu krásných fotek, za což jí děkujeme!

A teď už k výsledkům:

Midnight Sun Fransimo Bohemia – dorost – Very promising 1
JCh. Danny G. Fransimo Bohemia – mladých – Excellent 3
Ch. JCh. Z-Suit Strong Boy Fransimo Bohemia – mezitřída – Excellent 1, CACA, Best male, Club winner 2015, BOB
Ch. JCh. Port Caerdydd Fransimo Bohemia – šampionů – Excellent 3
JCh. Expensive Love Fransimo Bohemia – mladých – Excellent 2, r.CACA
Ch. JCh. Valdau Eclipse Fransimo Bohemia – mezitřída – Excellent 4

Vystavoval se také Diego, Lauro & Markusi, gratulujeme!

Strong Gladiator Fransimo Bohemia – Otevřená – Excellent 2, r.CACA

Myslím, že výstava byla víc než úspěšná, ZZ opět ukázal, že je krásný pes a zaujme nejednoho rozhodčího 🙂 Ostatní si také vedli skvěle, takže jsme domů jely s dobrou náladou a doufáme, že se příští rok opět sektáme!

{gallery}Novinky_2015/ClubschauWarth,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

2.9.2015 Nové foto Jolly Good Friend Fransimo Bohemia

Ze spojení CH.Darwin BDC Z Hambalek Bušín x CH.JCH.Vanity Sky Fransimo Bohemia

11992057 1163611960345891 1356625889 n 11951040 1163612050345882 1665878809 n

delitko

30.8.2015 1. DCBT Staff Cup

S velikým napětím jsem se účastnila výstavy 1. DCBT Staff Cup der Landesgruppe Hessen, kterou pořádal Deutscher Club für Bullterrier e.V. .Na tuto výstavu byl pozván jako rozhodčí specialista na plemeno, chovatel a i handler Mr. Tooley Muller /SA /. Bylo přihlášeno 32 staffordshire bullterrierů. Naprosto fantastický úspěch a dojem na rozhodčí udělal náš CH.JCH.Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia / CH.Dudu Pied Love Fransimo Bohemia x Dazmarnic Two Socks fom Countrylodge /, který vyhrál naprosto vše. Kdy nejdříve vyhrál mezitřídu s Excellentním posudkem a excellent 1, dále Beste Rüde a CAC -VDH, BOB a nakonec díky rozhodnutí i druhého rozhodčího Dr. Marius Nedelcu /RO / i BIS !!!!!!!!!!!!!!!!! Nakonec i na facebook pan Tooley Muller přidal nádherný komentář pro mě a to Europe top STAFFORD 2016 !!!!

21019 1162294313810989 8206075820550707487 n 11904741 1162438420463245 2183567360776576339 n
11923401 1162481227125631 419468346 n 11951876 1162291533811267 8460291041312232149 n

Proto mi dovolte zde poděkovat oběma rozhodčím. I must say thank you very much to botj judges for a great satisfaction they gace with this BIS award. Thank you again! Tooley Muller /SA/ and Dr. Marius Nedelcu /RO / a náš krásný JCH. Danny G. Fransimo Bohemia získal excellent 3/ ze 7 přihlášených / úžasně jsme si vedli i s CH.JCH. Port Caerdydd Fransimo Bohemia – majitel Dr. Med. Vet. Oliver Lalič se kterým jsem vybojovala excellent 1 / ve třídě šampionů / a titul Dtch.VDH

{gallery}Novinky_2015/CupNemecko,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

A toto vše získal náš CH.JCH.Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia na 1. DCBT Staff Cup der Landesgruppe Hessen. Všem děkujeme za skvělý den a skvělé zážitky.

11937024 1162488990458188 1850092262 n 11948203 1162489007124853 810033235 n

delitko

Návštěva u přátel Milica a Oliver Lalič

Naše návštěva u našich přátel Milica a Oliver Lalič 28.8.-30.8.2015. Děkujeme za fantasticky strávený víkend u našich přátel Milica a Oliver Lalič. Výlet do Dortmundu na nákupy. Super grilování jehněčího masa a nádherný večer a také za perfektní zázemí pro naše psy.

{gallery}Novinky_2015/Oliver,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

Krásný úspěch Just For You Fransimo Bohemia

Krásný úspěch čekal tento víkend i na naší krásnou dvojici Radka Šindeláře a Just For You Fransimo Bohemia (7 months), kteří společně vybojovali na MVP Interdog Bohemia 29.8.2015 v Puppy class: VN 1 Judge: Hrabáková Olga.

11898693 1025932867451023 268443787675697768 n 11947669 10206358213427568 1067316355021529552 n

delitko

Úspěchy z Ameriky

Jsme moc rádi, že se můžeme s Vámi Simonko podělit o úžasné novinky z výstav.

Byli jsme přihlášeni 24.7.- 26.7. na tři výstavy do sousedního státu Wisconsin, ve městě Waukesha, kde každoročně pořádají v pátek.. Great Lakes All Terrier Association a v sobutu i v neděli.. All Breed Dog Show, Waukesha Kennel Club.

V pátek posuzovala rozhodčí Dr. Edna K. Martin z Illinois a Outlaw od ní dostal  Grand Champion Select Dog, Major 3 body

V sobotu posuzovala Mrs. Virginia L. Smith z Californie, Outlaw získal BOB a krásných Major 5 bodů a ještě Best Owner Handled, tím splnil vše potřebné pro AKC Grand Championa USA a na této výstavě mu byl udělen tento nádherný titul.

Skvěle zabodovala i Monty, získala Grand Champion Select Bitch, 2 body.

V neděli posuzovala Mrs.Karen C. Wilson z Virginie a Outlaw opět získal Grand Champion Select Dog a 2 body.

Monty Grand Champion Select Bitch.

Tyto tři výstavy jsou známé a byla zde účast většího počtu jedinců s vysokými tituly, proto nás velice těší úspěch našeho Outlava i Monty a zvláště dokončení toho nejvyššího titulu Outlava.

Eva a Luboš

{gallery}Novinky_2015/Usa5,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

delitko

Plánovaný vrh modrých štěňátek na září

11903400 1157540070953080 1977744054 n

 

delitko

Předávání KCh. a KJCh. na Specíální výstavě v Praze

KLUBOVÝ ŠAMPION / Club Champion CZ 2015:

CH.JCH.DUDU PIED LOVE FRANSIMO BOHEMIA
CH.JCH.VALDAU ECLIPSE FRANSIMO BOHEMIA
CH.JCH.VANITY SKY FRANSIMO BOHEMIA
CH.JCH.Z-SUIT STRONG BOY FRANSIMO BOHEMIA

KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION / Club Junior champion CZ:

JCH.TIME TO BURN FRANSIMO BOHEMIA
CH.JCH. Z-SUIT STRONG BOY FRANSIMO BOHEMIA

 

{gallery}Novinky_2015/PoharySVP,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

…a letní foto Coudyho a Hause

Jedno úsměvné letní foto od našich přátel Prokešáků z Prahy. Otec a syn JCh.Klub.Ch.Drunken Dunkan Fransimo Bohemia a Energy Ice White Fransimo Bohemia.

11873773 10203088656696101 8849247452272097622 n

delitko

Aktuální foto z Itálie – Hailstone Blue Fransimo Bohemia

Z Itálie jsme obdrželi aktuální fotografie pejska pocházející z kombinace Christmas Carol Fransimo Bohemia x Play With Fire Fransimo Bohemia z jeho aktuální přípravy na budoucí výstavní kariéru. Jeho majiteli velice děkujeme, že je s námi v kontaktu. A že má s tímto pejskem skvělé plány. Tak jako my s jeho setrou Halite Blue Fransimo Bohemia /Caroline /.

11855701 10200678427758488 6699302115205943683 n

delitko

A nové foto kontinentálních buldoků..

Představujeme náš první vrh plemene kontinentálního buldoka – konkrétně tři sourozence žijící u našeho výborného přítele Johanne Grondin AARON,ALMA,ANGEL BDC FRANSIMO BOHEMIA CONTINENTAL BULLDOGS.

{gallery}Novinky_2015/ContibulFR,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

Foto pejska Kook Loving All Fransimo Bohemia

Po rodičích Ch. Silkstaffs Mr. Lova Lova & Ch. JCh. Highly Matilda Fransimo Bohemia, který žije v Norsku.

11850914 1153248581382229 36113334 n 11896957 1153248644715556 146700110 n

delitko

14.8.2015 Nové foto štěňátek

Z kombinace Ch. Jeans Bonatom Fransimo Bohemia & Ninevah Blue Dynasty

11903354 1153211598052594 791366683 n 11854068 1153211608052593 133466400 n 11872764 1153211571385930 1976189471 n

delitko

Očekávaný vrh ve Fransimo Bohemia

Ve Fransimo Bohemia očekáváme vrh modrých štěňat z kombinace JCh, Jam Blueberry Fransimo Bohemia & Ch. JCh. Bluedogcity I´m Prince Blue J.R.

delitko

8.8.2015 Staffí den Fransimo Bohemia

Staffí den 2015 se ukutečnil v areálu hotelu Atlantis nedaleko brněnské přehrady. Vše začalo cca. kolem deváté hodiny ranní, kdy proběhlo slavnostní ,,indiánské,, zahájení, seznámení s programem celého dne a představení pana rozhodčího. Jako první na programu byla výstava na které se sešlo neskutečných 32 psů, za což se určitě nemusíme stydět 🙂 Výstavu posuzoval pan rozhodčí David Molineux z Velké Británie, do pamětních listů pak zapisovala jeho žena Kirstie. Práce pana rozhodčího byla velice pečlivá, psy pořádně prohmatával, kontroloval skus i pohyb a celkově si veld opravdu jako správný profesionál. Jeho posuzování se mi moc líbilo a myslím, že by si z něj měla vzít spousta tuzemských rozhodčích příklad. Celkovou vítězkou Staffího dne a Miss Staff 2015 se stala krásná fenka Cora Black Rose Geast, Misterem Staff 2015 se pak stal zlatý Golden Lion Fransimo Bohemia. Kompletní výsledky i s fotografiemi výsledných psů naleznete ZDE.

11825602 991370047560293 7310097313717973187 n 11825928 991370537560244 1414166783916288488 n

Po výstavě následoval dobrý oběd v hotelové restauraci a na terase, chvíle volna a odpočinku, popovídání s přáteli a chystání dalších částí programu. Následovala totiž sportovní klání, která pořádala Soňa Hudcová a Míša Břoušková, kterým bychom tímto chtěli moc poděkovat. První disciplínou byla jedna z klasických bull, a to Weight pull sprint. Běhalo se ve dvou kategoriích – psi a feny. Zúčastnili se dokobce i členové Lovecké smečky farmy Helena – psi Sir a Ferguson! Vítězným psem této disciplíny se stal suveréně X-Conacuppes Fransimo Bohemia, fenkou Chilli Pepper Wizard Bull. Následující disciplínou byl mezi všemi velmi oblíbený Aport špekáčku, u kterého jsme se opravdu nasmáli. Většina účastníků totiž nechtěla pochopit rozdíl mezi aportem a papáníčkem, takže místo přinesených špekáčků majitele závoících psů čekaly jen šťastné výrazy ve tvářích jejich čtyřnohých miláčků. V této disciplíně zvítězil za psy Midnight Sun Fransimo Bohemia a fenky vyhrála Valencie Fransimo Bohemia. Třetí, a poslední disciplínou byl A-Frame a i zde jsme se hodně nasmáli. Některým pejskům se totiž nechtělo vůbec, za některé to ,,odskákali,, jejich páníčci. Nejlépe si vedl opět pes X-Conacuppes Fransimo Bohemia a fenka Chilli Pepper Wizard Bull.
Celkový vítěz a ocenění Iron Staff 2015 si suveréně odnesl X-Conacuppes Fransimo Bohemia, železnou lady byla Chilli Pepper Wizard Bull.

11892176 992110044152960 1255506376921831089 n 11889628 991363880894243 8234692239719032055 n

Třetí a závěrečnou částí programu Staffího dne byly tři velmi zajímavé přednášky. První se věnovala psům používaným v lovecké kynologii, se kterými nás seznámil Mgr. Ruda Slaba se svou ženou Helčou. Věnovali se hlavně využití různých plemen v lovecké smečce, spolupráce mezi nimi, vybavením loveckých psů a především využití Staffordšírských bulteriérů. Druhou přednášku pro nás měl připravenou pan rozhodčí David Molineux, jak jinak než o handlingu a výstavách ve Velké Británii. Z této přednášky si hodně poznatků odnesli nejen ti, kteří jsou ve výstavním kruhu jako doma, ale i ti, kteří vystavovali poprvé. Pan Molineux mluvil srozumitelně a vše také se svou ženou Kirstie názorně předváděl na vypůjčených psech. Poslední přednáškou zakončila program Ola Fučíková. Popovídala nám o činnosti, kterou praktikuje se svým psem Gold Prince Fransimo Bohemia,a to o canisterapii. Opět mylsím, že jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí o práci (nebo radosti? :), kterou lze se stafbulíčky také vykonávat.

Po ukončení celého programu nás čekala večeře formou švédských stolů v zadní části areálu u grilu, kde se také konaly všechny přednášky. No a zde jsme někteří vydrželi sedět až do pozdních nočních hodin, smáli se a povídali, diskutovali s rozhodčími o chovu, ale i běžných věcech, fotili…a hlavně, všichni užívali nezapomenutelné přátelské atmosféry, kterou na jiných výstavách a akcích jen těžko zažijete.

Z celého srdce děkuji Ter Cirhanové za vystavení většiny psů. Mirce Hoffannové za vystavení a vybojování první pozice s naším ZZ. Katce Urnerové za to, že si vystavila svého synka ve třídě veteránů. Veliké díky opravdovému příteli bez kterého bych to nezvládla zrealizovat, panu Otovi Konečnému. Z pomoc s odvozem všeho potebného. Dále za sponzoring, který je pro akci velmi důležitý a to v podobě všeho of fa HUSSE. Dále musím poděkovat Soni Hudcové a Míši Břouškové za perfektně připravené sportovní odpoledne. Byly jste skvělé. Mému manželovi za zajištění non-stop tlumočení, čili zprostředkování důležité komunikace. Fotografům za krásné fotky. Rudovi a Heleně za zajímavou přednášku a disciplínu připravenou pro naše děti. Ole Fučíkové za pěknou přednášku o Canisterapii. Srdečné poděkování za dokreslení atmosféry celé akce, za výborně odvedenou práci při posuzování výstavy a za fantasticky poučnou přednášku ohledně handlingu v UK patří Davidu Molineux, za zápis do pamětních listů děkuji jeho manželce Kirstie. A v neposlední řadě bych chtěla poděkovat pekárně U dvou psů za skvělé sušenky a dorty pro vítěze.

{gallery}Novinky_2015/Staffi_den15,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

29.7.2015 Novinky z USA..

Blackhawk Kennel Club a Kishwaukee Kennel pořádal výstavu v Belvidere, Illinois 10 a 11 července, v pátek Monty..Best of Opposite Sex,  Outlaw.. Grand Champion Select a Best Owner Handled in Breed, posuzoval Mr.John P. Wade z Californie. V sobotu jak Monty, tak Outlaw.. Grand Champion Select, posuzoval Mr. Desmont J. Murphy z New Yorku. Tuhle výstavu jsme málem nestihli i když je od nás jen 45 minut, protože na dálnici byl převrácený kamion a tak jsme přijeli pozdě, chtěli jsme se obrátit a jet domů, ale ještě že tam někdo zavolal a přesunuli nás na později, to se vyplatilo, byl pátek a Outlík měl číslo 13…to nám přineslo štěstí.

Eva a Luboš

{gallery}Novinky_2015/Usa4,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

23.7.2015 Interra show Split 2015

Ch. JCh. Z-Suit Strong Boy Fransimo Bohemia – INTERRA WINNER 2015 a nový ŠAMPION CHORVATSKA!!!

Expensive Love Fransimo Bohemia – INTERRA JUNIOR WINNER 2015!!!

Marylin Auricstaff Fransimo Bohemia – INTERRA MINOR PUPPY WINNER 2015!!!

 

10422391 1141826735857747 1034943849384247200 n 11745713 1141553039218450 5049444124889442399 n
11755235 1141551125885308 8876132806783337876 n 11214235 1141833689190385 1611307205297690861 n

delitko

14.7.2015 Zprávy od Evy a Luboše z USA

Outlaw se umístil v TOP TEN UKC na 5 místě a Monty na 8 místě, takže byli nominovány do finále TOP TEN, a tak jsme jeli11.-14. června na Premier do Kalamazoo v Michigenu, kde jsme se účastnili i dalších výstav. V pátek 12. Monty získala ve třídě šampionů HONOR TO WHOM HONOR IS DUE CHAMPION a Outlík  HONOR TO WHOM HONOR IS DUE RESERVE CHAMPION, tím oba dostali další potřebné body na Grand Championa UKC.

V neděli pak Outlík získal HONOR TO WHOM HONOR IS DUE a BEST OF BREED od rozhodčího Mr. Rolando A. Mata,v rozhodnutí měl naprosto jasno.. tak tohoto ocenění si obzvláště vážíme, protože tento rozhodčí je specialista na buly a sám je i chová. Dobrá práce Outlaw !

Eva a Luboš

{gallery}Novinky_2015/Usa3,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

14.7.2015 Nominovaní na Stafford Match z Fransimo Bohemia

Právě nyní zde na facebook jsem zjistila informaci, že naši tři kvalitní jedinci viz. foto byli vybráni a pozváni do Koles na konečný výběr teamu pro Stafford Match v Holandsku cca z 20 nominovaných psů 16.8.2015. Zda nakonec některého z nich budete mít možnost vidět v Holandsku v teamu pro Stafford Match rozhodne tříčlenná komise Ivana ZuranováHelena Mudrová a Roman Záliš.

DSC 0667 DSC 0635

DSC 0731

delitko

10.-12.7.2015 Návštěva Johanna Grondina

V pátek 10.7.2015 jsem vyrazila s Petrem do Francie za kamarádem Johann Grondin. Díky za doprovosd při cestě 3000km za 48 hodin. Johann nový domov, teprve 6 týdnů, krásnů dům s obrovským pozemnkem a rybníkem ve kterém chytá ryby. Setkala jsem se zde také s Ch. Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín, matkou Mch. Bluedogcity Irina – fenou Farah a také s American bully ,,Mufassa,, do kterého se opravdu nešlo nezamilovat 🙂 Jsem také ráda, že na tomto krásném místě našli domov 3 naši continental buldoci. Johanne, Sandro, děkuji za krásné přivítání a příjemně strávený víkend.

10888718 1135327153174372 5372994242751633066 n 11055399 1135331126507308 7367355290419437963 n
11180656 1135361446504276 2010054749182832805 n 11705146 1135337666506654 8119241912078278893 n
11709828 1135325599841194 7527093470982426346 n 11745673 1135333086507112 5925865245176703865 n

delitko

8.7.2015 Preventivní vyšetření srdce

Dnes jsme provedli u dvou jedincou z Fransimo Bohemia preventivní vyšetření srdce u odborníka a specialisty, pana doktora MVDr. Petera Scheera PhD. Vyšetření se týkalo feny Ch. JCh. Harrystaff´s Nice at Fransimo a psa Ch. JCh. Port Caerdydd Fransimo Bohemia, oba s tím nejlepším výsledkem a doporučením pro chov!

11707561 1132808546759566 4210599378901219950 n 11232280 1132814630092291 2656199860008096756 n

delitko

4.-5.7.2015 Clubschau, CAC Meisdorf

Naše oblíbená výstava se konala opět po roce v krásné zahradě zámku Meisdorf. Na cestu jsme se vydaly již v pátek ve tři hodiny, kdy jsme se sešly s Margit a Ter v Říčanech. Do cíle cesty jsme dorazily i s našimi šesti psy cca v 10 hodin večer, postavily stan, vyvenčily a nakrmily psy a poté chvíli poseděly, protože bylo moc velké teplo na to, aby jsme šly spát. V sobotu se konala národní výstava, kterou posuzovala německá rozhodčí Dagmar Brommont-Lothary Amadis a v neděli výstava klubová s rozhodčím Markem Daviesem (Sebsonic kennel, UK). Oba dva dny byly velice náročné, zejména kvůli opravdu horkému počasí, kdy teploty ve stínu dosahovaly i 42°C. Výstavy jsme si i přesto užily a domů si odvezly krásné výsledky všech našich psů. Díky holky za super výlet a doufám, že za rok opět vyrazíme směr Meisdorf!

Midnight Sun Fransimo Bohemia – štěňat: – / Very promising 1
JCh. Danny G. Fransimo Bohemia – mladých: Excellent 1, CAJC / Excellent 3
JCh. Z-Suit Strong Boy Fransimo Bohemia – mezitřída: Excellent 2, r.CAC / Excellent 1, CAC
Ch.JCh. Port Caerdydd Fransimo Bohemia – otevřená: Excellent 2, r.CAC / Excellent 2, r.CAC

Ch.JCh. Valdau Eclipse Fransimo Bohemia – mezitřída: Excellent 1,CAC, best female/Excellent 4
Wild of Glory Fransimo Bohemia – otevřená: Excellent 3 / Excellent 4

 

{gallery}Novinky_2015/Meisdorf_2015,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}

delitko

2.7.2015 Narodila se nám štěňátka!!

Ninevah Blue Dynasty má poslední svůj vrh od 5.00 ráno na světě . Narodilo se 5 fen /holčiček modřinek / . Hrdým chovatelem jsem já, hrdou matkou Dýna a hrdým otcem Multi.CH.Jean Bonatom Fransimo Bohemia /dopler OK , HD C/C ,ED 0/0, patela OK , Correct Scissorbite,PHPV,PHTVI,PRA,CA ,HC.

11665560 1130111413695946 3866869541895270506 n

{gallery}Novinky_2015/DynaJeans,sort=2,crop=1,crop_factor=50,width=145,height=145,ratio=0,thumbs=0,salign

=center{/gallery}