find us

Fransimo Bohemia

Novinky I.-III. 2015

Dnešní den byl pro mě skvělý – má chovatelská stanice Fransimo Bohemia získala první místo v soutěži o výstavně nejúspěšnější chovatelskou stanici SBT v CZ v roce 2014.
Bodováno bylo 77 chovatelských stanic, body se započítávají pouze z českých výstav.
Ráda bych poděkovala všem za gratulace a především všem majitelům odchovů z Fransimo Bohemia za jejich ochotu obětovat čas, peníze a za skvělou přípravu jejich SBT na výstavy.

 

 

 
NABÍZÍME TOHOTO KRÁSNÉHO PEJSKA ARMAGEDON FRANSIMO BOHEMIA

z výborného spojení imp.D CH. JCH.13x BOB Bulldogsman Tinka /s preventivním RTG vyšetřením končetin zadních i předních a bonitací/. Otcem je importovaný pes ze Švýcarska, přímo od zakladatelky tohoto úžasného, mladého plemene paní Imeldy, JCH.BOB Pickwick Youshy /s preventivním RTG vyšetřením končetin zadních i předních a bonitací/.

Nabízíme tohoto krásného pejska zodpovědému majiteli, který touží po něčem extra …. Plemeni velice přátelském, mírumilovném, které touží být v co největším kontaktu se svým majitelem a jeho rodinou. A také bychom rádi majitele, který bude ochoten s tímto pejskem ,,vyhrávat ,, ve výstavních kruzích 🙂 Není však podmínkou. V případě zájmu kontaktujte Simonu na +420 733 190 741.

 
23.3.2015 u nás opět svítilo sluníčko a tak štěňata pocházející z kombinace CH.JCH.Silkstaff s´ Mr.Lova Lova a CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia mohla být celý den venku. Všechna štěňata mají své majitele a čekají jen na termín možného odletu do destinací Švédsko, Norsko, USA ………………..

 
23.3.2015 Od Ter Cirhanové přišel milý email a krásné fotografie našich  fenek …….Ter veliké díky  za vše. Simona

Ahoj Simi,

posílám opět další e-mail plný fotek. Začalo nám jaro a tudíž i čas dlouhých slunečných procházek s našimi psími přáteli 🙂 Tenhle týden jsme se tedy vydali ven s půlroční amstafkou Kirou. Jak můžeš sama vidět, zejména holky si to parádně užily, s Kirou běhaly, tahaly se o aportky a prostě dělaly hlouposti.

Dneska sem taky vyfotila po dlouhé době Lajlu (Expensive Love Fransimo Bohemia) v postoji. Pilně trénujeme, tak doufám, že je to aspoň trošičku vidět 🙂

Takže teď celé dny procházkujeme, trénujeme a blbneme, protože náš společný čas se krátí a my si to musíme pořádně užít 🙂

S pozdravem Ter & Karel, Karolína a Lajla

 

 

 

První vrh kontinentálních buldoků ve Fransimo Bohemia

22.3.2015 Jsme pro vás návštěvníky našeho webu nafotili první vrh v kennel FRANSIMO BOHEMIA – Kontinentálního buldoka. Z těchto štěňátek máme velikou radost. Jsou úžasní a to všichni do jednoho. Pocházejí z výborného spojení imp.D CH. JCH.13x BOB Bulldogsman Tinka /s preventivním RTG vyšetřením končetin zadních i předních a bonitací/. Otcem je importovaný pes ze Švýcarska, přímo od zakladatelky tohoto úžasného, mladého plemene paní Imeldy, JCH.BOB Pickwick Youshy /s preventivním RTG vyšetřením končetin zadních i předních a bonitací/.

V současné době nabízíme ještě jednoho  krásného pejska zodpovědému majiteli, který touží po něčem extra …. Plemeni velice přátelském, mírumilovném, které touží být v co největším kontaktu se svým majitelem a jeho rodinou .

 

 

 
22.3.2015 V rychlosti přinášíme jen “košíkové foto” našich nádherných štěňat z kombinace CH.JCH.Bohemia Fransis Moravia Lord  a imp.UK CH.JCH.Ninevah Blue Bomber …. I tato štěňátka již mají všechny své budoucí domovy zajištěna ….. Hodně štěstí ve výstavních kruzích, v životě a zdraví  a radosti přejeme majitelům těchto vyvážených, zdravých jedinců.
O víkendu 21.-22.3.2015  jsme uskutečnili cestu do Francie s našimi štěňaty zlatými z Fransimo Bohemia a černým pejskem z kennelu z Hambalek Bušín. Setkání s majiteli proběhlo bez problémů, štěňata byla předána i s dárkovými balíčky po kontrole micročipu před novými majiteli. Pak nás čekala jen dobrá večeře a víno a zasloužený odpočinek.  Ráno již v 5,20 jsme byli opět na cestě, tentokráte již směrem domů. Všem novým majitelům přejeme hodně radosti a štěstí s odchovy Fransimo Bohemia. A také úspěchy ve výstavních kruzích. Lahodovi

 

 
21.3.2015 nezahálela ani chovatelka naší nové posily Jam Fransimo Bohema Kavalíří kvarteto – Marta Bůžková .Ood které přišlo také nádherné foto a milý email.Děkuji  Marto .

Dobrý den, Simono,

posílám  fotky Tvé malé Jam Fransimo Bohemia Kavalíří kvarteto ( CH Oxstoks Fransimo Bohemia x Prodigi Slade Czech ) ve věku 3,5 týdne.
Budu ráda, když se stane právoplatnou posilou Tvého výstavního i chovatelského týmu a bude Ti dělat stejnou radost jako mí tři Fransimáčci, za které jsem Ti velice vděčná.

Krásný den přejí Marta, Martin a naši  Excaliber Red, Zaragoza a Hard Rock Girl Fransimo Bohemia

 

 
HOT NEW USA…………. Děkuji a gratuluji přátelům v zámoří Evě a Lubošovi

Simono, bylo krásné počasí, konečně po dlouhé mrazivé zimě a tak jsme se vydali na výstavu do Kentucky. V sobotu 14. 3. posuzovala Mrs. Paula Hartinger z Ohio, Ch Outlaw Iliaisian Fransimo Bohemia obdržel Best of Breed Owner Handled, to samé ocenění dostal i v neděli 15.3. od Mr. Jay Richardson z Illinois. Ch Hot Blue Mountain Fransimo Bohemia získala po oba dny také stejné ocenění Select Bitch. 

Eva a Luboš

 
Nabízíme k prodeji nádherného pejska pro zájemce o výstavy a chov. Pejsek je ze skvělé kombinace CH.JCH.Dudu Pied Love Fransimo Bohemia a Mercyful of Sephirot, v případě zájmu nás prosím kontaktujte.

 
Dnešní den 14.3.2015   jsem se v 11.00 setkala s báječnou kamarádkou Ter Cirhanová, autorka těchto krásných fotek a já zajistila handling. Které jsem pořídily ještě před návštěvou odborného veterinárního lékaře MVDr. Scheer Peter Ph.D. u kterého bylo vyšetřeno všech pět jedinců odchovaných ve FRANSIMO BOHEMIA, naše nová generace budoucích chovných jedinců a všem pěti se povedlo získat Certifikát o skríningovém vyšetření srdce na vrozené srdeční vady s konečným výsledkem VYŠETŘENÝ JEDINEC JE …PRO CHOV VHODNÝ.

Za velikou obětavost a pomoc při vyšetření a za krásné poledne děkuji Terezce.
14.3.2015 Ještě jsme se obě vydaly bláznivě navštívit – přepadnout před vyšetřením psů na 15 minut společného kamarádaBožský Lumír /Václava Kohuta/, který je majitel několika odchovů z Fransimo Bohemia. Včetně jeho prvního SBT, který pro nestandardní vybarvení je již Vaškovým přítelem 9 let. Překontrolovala jsem všechny psy, které nám vypustil ihned po otevření dveří. A musím konstatovat a chválit, že všichni byli ve fit kondici, i ty z Fransimo Bohemia, v kondici, která se mně již velice Vašku líbila. Za to ti jako jejich chovatelka moc děkuji, vážím si toho. Děkujeme za milé, i když krátké přijetí u tebe v nádherném domě. A díky, že jsem se mohla po dlouhých 9 letech pomazlit s THOREM.
13.3.2015 Právě odjel po hodinové návštěvě budoucí majitel této krásné fenky. Děkujeme za návštěvu a za trpělivost, že jste vydržel 6 měsíců čekat na černou fenku Michal Matyáš z Unkovic .

 

 

Cruft´s 2015

Tento víkend jsme trávili já, Peťa a Ivana v Anglii na prestižní výstavě CRUFTS 2015 ……………………..A bylo to fantastické od A až do Z 
Vyráželi jsme již ve čtvrtek večer, kdy jsme u našeho domu naložili do auta CH.Bluedogcity Irina, CH.Its Black Mafie Fransimo Bohemia a JCH.My and Bucci Girl Fransimo Bohemia /Vaclava Kohuta/. V Praze jsme pak naložili Ivanu s její fenkou, kterou jsme cestou ještě měli za úkol nakrýt v Holandsku pěkným tmavým psem, synem známého CH.Stormbull Solo. Cesta ubíhala perfektně rychle a počasí nám přálo po celý pobyt v UK a po celou cestu tam i zpět. Zažili jsme mnoho krásného, smíchu, radosti. Největší radost přinesla však našemu teamu Its Black Mafie Fransimo Bohemia, která získala pořadové 4. místo mid limit class a pořadové 2. místo Post graduate class, které bylo pro nás fantastickým úspěchem pro Fransimo Bohemia a také ČESKÝ ODCHOV ….. Žádný import. Feny posuzoval (judge Mr. Jim Devine, UK) …..
Setkali jsme se zde s mnoha chovateli, přáteli a rozhodčími. Nakoupili suvenýry pro naše psy, sebe a rodinu. Nejvíce se vždy těším na knihy od Bev Harrison a Alan Hedges. Na výborné jídlo a přátele, které zde potkávám opět po roce.
Vždyť tato prestižní výstava je považována za veliký kynologický svátek a bylo na ní nominováno letos okolo 420 staffordshire bull terrier.

 

 

Toto je můj první vrh Kontinentálních buldoků…

 

Aaron BDC Fransimo Bohemia brindle boy – reserved France
Angel BDC Fransimo Bohemia red – reserved France
Alma BDC Fransimo Bohemia red – reserved France
Arielle for CRO Staff’s Fransimo Bohemia – reserved Deutschland
Arnold Bulldogmans Fransimo Bohemia – reserved Deutschland
Archibald Red Fransimo Bohemia – reserved Poland
Armagedon Fransimo Bohemia brindle male FREE !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

NABÍZÍME!!!

FRANSIMO BOHEMIA BEST KENNEL 2013, 2014 Nabízí nezadaného pěkného modrého pejska z velmi atraktivní kombinace, kde maminka je naše černá CH.JCH.Bohemia Fransis Moravia Lord, otec je importovaný krásný pes z UK CH.JCH.Ninevah Blue Bomber. V případě zájmu neváhejte a kontaktujete Simonu na +420733190741.

 
2.3.2015 Představujeme pejska z kombinace CH.JCH.Bohemia Fransis Moravia Lord x CH.Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín, jak se připravuje na svojí budoucí nejen výstavní, ale především i pracovní kariéru. Děkuji Rudovi a Heleně za vše co pro tohoto psa dělají. “Forest” poprvé trénink s udičkou…. Snažil se moooc!

 

1.3.2015 CACIB výstava v Srbsku – Beograd

Text  identický s Ter , která je autorkou této reportáže 🙂 Na tuto výstavu jsme vyrazily s báječnou společnicí na cesty Ter Cirhanovou  a to  již v sobotu v dopoledních hodinách. Do Beogradu jsme po dlouhé cestě dorazily cca o půl osmé večer, ubytovaly se v krásné Ville Mistique, které byla jen 1,5 km od výstaviště a poté nás vyzvedl Nikola s rodinou a odvezl nás do tradiční srbské restaurace, kde jsme výborně povečeřeli, popili víno a asi po dvou hodinách jeli okružní jízdou zpět do hotelu. Druhý den jsme se zúčastnily výstavy v Beogradu, kde Ter  po delší době vystavovala  bílého CH.Carol Christmas Fransimo Bohemia . Atmosféra byla úžasná, ostatní účastníci výstavy hlasitě povzbuzovali a celkově výstava byla velmi přátelská 🙂 Setkali jsme se zde také s Dr.Med. Vet . Dusanem Sandicem, který je majitelem krásného červeného psa Emperor Constantine Fransimo Bohemia / který pochází z kombinace JCH.Drunken Dunkan Fransimo Bohemia a Barley Fransimo Bohemia  /  na výstavě si vyběhali Very promising 1! Gratuluji! S Karlem Ter nastupovala do třídy otevřené, konkurence byla v podobě dalších 7 SBT , pouze černé barvy, ale i přesto si Kája vedl s Ter skvěle a pomalu a jistě na svůj nádherný pohyb, skvělou temperamentní  povahu a exterier získával  všechny tituly, které mohl  a to CAC,CACIB a nakonec  i titul nejvyšší – BOB!! Bohužel text, i když to nemám ve zvyku, jsem použila od Ter s jejím svolením. Od návratu jsem v jednom kole a ve čtvrtek odjíždím na Crufts 2015.

 

HOT NEW !!!!!
FRANSIMO BOHEMIA PŘEDSTAVUJE SVOJI NOVOU BUDOUCÍ POSILU S VÝBORNÝM RODOKMENEM A TO SNĚHOVĚ BÍLOU S ČERVENÝMI PLOTNAMI FENKU JAM FRANSIMO BOHEMA Kavalíří Kvarteto pocházejíci z výborné kombinace po našem imp.UK  JCH. CH. OXSTOKS FRANSIMO BOHEMIA x PRODIGI SLADE CZECH.
rodokmen si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz .Za tuto fenku velice děkuji  paní Martě Bůžkové .

http://www.sbtpedigree.com/dogarchive3/testmating.php?dam=141108&sire=129379

 
23.02.2015 – máme volné dva krásné výstavně nadějné pejsky – Love Black Boy Fransimo Bohemia (nositel modrého genu) a Life is Blue Fransimo Bohemia. Jejich rodiče: otec – imp.UK CH.JCH.Ninevah Blue Bomber /CH.GB Valglo Jeff Choice x Ninevah Majorette/ + matka – CH.JCH.Bohemia Fransis Moravia Lord /ICH.Multi.CH.Dream Tymy Fransimo Bohemia x Multi.CH.Wolf Lady Fransimo Bohemia/.

 
11.2.2015  Se nám  narodila očekávaná štěňátka z velmi krásné kombinace imp.UK CH.JCH.Ninevah Blue Bomber x CH.JCH.Bohemia Fransis Moravia Lord. Ovšem opět se omlouvám zájemcům o fenky. Rok 2015 je ve znamení rodících se téměř samých pejsků a i tento vrh není vyjímkou. Narodili se nám 4 pejskové /tři modří a jeden tmavý s žíháním/ a jen jedna fenečka. Pejsky máme do rezervace zatím všechny volné. Fenečka je rezervovaná.
Více informací k tomuto vrhu najdete  v galerii štěńata aktuálně. Pejskové disponují opravdu překrásným exteriérem a rodokmen je velmi zajímavý. REZERVACE  JE MOŽNÁ  NA +420733190741  nebo simona@fransimo.com .

 

 
HOT NEW

Tak a je to zde … Začínáme se chystat  na Crufts 2015. Jedeme ve stejné sestavě jako každý rok. A to s kamarádkou Ivanou Zuranovou, můj Peťa a já ….A vezeme v autě  fenku Multi.JCH.My § Bucci Girl Fransimo Bohemia /majitel náš kamarád Václav Kohút/,  CH.JCH. Its Black Mafie Fransimo Bohemia /v roce 2014 získala krásné pořadové místo na této výstavě/ a krásnou modrou fenku CH.JCH.Bluedogcity Irina …. Přesto, že si uvědomujeme, jak modrá barva je v Anglii u některých rozhodčích a chovatelů neoblíbená, nemůžeme krásnou Irinu nechat sedět doma.

 
16.2.2015 Nám zaslala krásné fotografie Ter Cirhanová a krátký email. 

Ahoj ahoj, opět po delší době posílám nějaké ty fotky holek Lajly (Expensive Love Fransimo Bohemia) a Karolínky (Halite Blue Pied Fransimo Bohemia). Kája se u mě skvěle zabydlela, je strašně šikovná a dokonale si rozumí s Lajlou i taťkou Karlem 🙂 Mslím, že se mu Karolínka i její sourozenci moc povedli 🙂 Lajla, ta je pořád stejně divoká, ale poslouchá dobře, jen musíme dopilovat ukazování zoubků 😉

S pozdravem Ter & Karel, Lajla, Karolínka

 
16.2.2015 Dnes odcestoval pejsek Hannibal Fransimo Bohemia a pomalu se začínají připravovat k odjezdu i další štěňátka. Ta, která  poletí do zahraničí, zde zůstanou o něco déle. Ta, co pojedou auty do svých domovů, se pomalu již připravují na svoji první cestu z naší chovatelské stanice Fransimo Bohemia ke svým novým a skvělým majitelům.  Všem přejeme hodně štěstí, zdraví a hodné a spokojené nové páníčky .
Bc. Simona Lahodová

 

 

14.2.2015 Z jiného soudku 🙂

  1. Mistrovství ČR v benčpresu dorostu, juniorů a masters CZE Zbýšov, 14.2.2015, ČSST / 11th National Championship in bench press cadets, juniors and masters CZ .
    Můj manžel Ing . Petr Lahoda dnes získal stříbro ve sloučené kategorii do 120 kg a nad 120 kg ……A tak i druhé místo. ABSOLUTNĚ fantastický výkon s osobním rekordem 270 KG …
    Byl jsi fantastický, gratulujeme ti.

 

 

 

 

Duocacib Rijeka

6.2.2015 jsme se chystaly já a Mirka Hoffmannová na dlouho plánovaný víkend do chorvatského města Rijeka. Přesto, že okolo poledne jsme dostali od několika přátel z Chorvatska a ze Slovinska varování a výzvu, ať nejezdíme díky obrovské kalamitě, která způsobila uzavření všech přístupových cest do Rijeka a dálnic. Po vzájemné dohodě jsme riziko podstoupily a vyrazily na dámskou jízdu s našimi čtyřnohými kamarády. A také plným košem navařeného jídla a obrovské termosky plné horkého čaje, kdyby náhodou……. Užily jsme si obě jak výstavy, tak krásného  ***** hotelu Ambassador  s welnes, bazénem se slanou a vyhřívanou vodou a s fantastickou snídaní a večeří.

7.2. -8.2. 2x CACIB Rijeka – Chorvatsko

První den posuzovala specialistka na plemeno paní Malgorzata Jurek Erenská PL. Byla to výstava nominační a tak jsme byly obě netrpělivé, jak naši psi dopadnou .

JCH.Time To Burn Fransimo Bohemia /dcera imp.CH.JCH.Moonglade blue Bill Jim  a CH.JCH.Vanity Sky Fransimo Bohemia/ získala nominaci Crufts 2016 s ohodnocením excellent 1 PRM
Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia /Dazmarnick Two Soks from Countrylodge x CH.JCH.Dudu Pied Love Fransimo Bohemia/ získala nominaci Crufts 2016 s ohodnocením excellent 1 PRM ,BOB -J
JCH.Port Caerdydd Fransimo Bohemia /Sharoc Achilles from Countrylodge x CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia/  excellent 2 res.CAC a dále v boji s vítězem z otevřené třídy a šampionů res.CACIB

——————————————————————————————————————————–

Druhý den byla změna a posuzoval mezinárodní rozhodčí z Chorvatska pan Boris Špoljarič ………..

JCH.Time To Burn Fransimo Bohemia /dcera imp.CH.JCH.Moonglade blue Bill Jim  a CH.JCH.Vanity Sky Fransimo Bohemia/ – excellent 1 PRM
Z Suit Strong Boy  Fransimo Bohemia  /Dazmarnick Two Soks from Countrylodge x CH.JCH.Dudu Pied Love Fransimo Bohemia/ – excellent 1 PRM ,BOB -J, BOB
JCH.Port Caerdydd Fransimo Bohemia /Sharoc Achilles from Countrylodge x CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia/ – excellent 2 res.CAC .

Zde přinášíme pár fotografií, které jsme stihly s Mirkou pořídit.
22.1.2015 Oznamujeme, že 18.1.2015 se nám narodila zlatá štěňátka z kombinace imp. D  – JCH. BOB European show 2015 CAC,res.CACIB Jim Barnes /IRL/ Silkstaff ‘s Mr.Lova Lova a naše  nejlepší zlatá fenka CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia /Wyrefare The Governor JW/UK dog x JCH.Any Hanny Fransimo Bohemia/. Narodili se nám 4 pejskové a jedna  fenka. Všechny štěňátka již mají své budoucí domovy zajištěny /ALL RESERVED/.
Štěňátka ponesou tato jména ve svých rodokmenech :
Kill Bill Fransimo Bohemia – známá chov.stanice ve Švédsku
King Show Rings Fransimo Bohemia – res. do chovatelské stanice ve Francii
Knockout Red Warrior Fransimo Bohemia – res.USA …
Kook Loving All Fransimo Bohemia – res.známá chovatelská stanice –  Norsko
Keenness Redpoint Fransimo Bohemia – reserved Redpointstaff

 

 
22.1.2015 Přinášíme zde do galerie novinky nové fotografie našich nejstarších štěňátek /4 týdny/. Všechna tato štěňátka mají své nové domovy zajištěny .
Hailstone Blue Fransimo Bohemia – Itálie 
Highly Ocean Master Fransimo Bohemia – Itálie 
Hallo Blue Boy Fransimo Bohemia – Srbsko
Hannibal Fransimo Bohemia – CZ
Hard Rock Girl Fransimo Bohemia – CZ
Halite Blue Pied Fransimo Bohemia – will stay in my kennel
18.1.2015 se nám narodil nový vrh štěňátek z velmi očekávané excelentní kombinace  CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia a JCH.BOB,CACIB Silkastaffs´Mr.Lova Lova. Opět máme 4 pejsky a jen jednu fenečku. Zájemcům o fenky z této kombinace se omlouváme. Krásný i ten dnešní den Vám návštěvníkům našeho webu přejí štěňátka :
Kill Bill Fransimo Bohemia
King Show Rings Fransimo Bohemia
Knockout Red Warrior Fransimo Bohemia
Kook Loving All Fransimo Bohemia
Keenness Redpoint Fransimo Bohemia – reserved Redpointstaff

 

 

17.1. -18.1. 2015 2X CACIB Ljubljana /Slovenia /. NOM. CRUFTS 2016.

Judge Cvetka Bogovcic /SLO / a Zlatko Kraljič / HR / .

Po delší době se na cestu cca 580 km dlouhou vydal i můj manžel Peťa a tak cesta byla hned veselejší a rychleji nám ubíhala . Na tento výstavní víkend jsem vyrazila s velmi mladým psem Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia /red pied/, dále již se zkušenějším JCH.BOS,BOB,BIS Junior Port Caerdydd Fransimo Bohemia /red pied / a černou,velice elegantní roční fenkou Valdau Elipse Fransimo Bohemia u které jsme si moc přáli nominaci získat . V pátek večer jsme se pohodlně ubytovali v hotelu, snědli dobroty z domova jako pečená kuřecí stehna, koláče a pak šli ještě na procházku okolo 22.00 se psy než jsme ulehli, aby jsme všichni nabrali sílu na den druhý ..O půl noci na stejný hotel přijel Vašek Kohút se svým importovaným psem z Holandska a také s Zaragoza and Embro Fransimo Bohemia a Multi. JCH.My § Bucci GirlFransimo Bohemia .
První CACIB výstavu posuzovala chovatelka našeho plemene, mezinárodní rozhodčí Cvetka Bogovcic . Za naše barvy ještě i bojovali odchovanci a to pes žijící v Rakousku Strong Gladiator Fransimo Bohemia a také Zaragoza and Embro Fransimo Bohemia a Multi. JCH.My § Bucci GirlFransimo Bohemia .Byla jsem spokojená, když z 20 SBT 6 se setkalo z kennelu Fransimo Bohemia. A jak jsme si vedli den první ?
Strong Gladiator Fransimo Bohemia ex.1 CAC, res.CACIB intermedia class
JCh.Port Caerdydd Fransimo Bohemia ex. 2 res.CAC intermedia class
JCh.My and Bucci Girl Fransimo Bohemia ex.1 CAC ,res.CACIB intermedia class…
Z Suit Strong Boy Fransimo bohemia ex.4 junior class
Valdau Eclipse Fransimo Bohemia ex.2 junior class
Zaragoza and Embro Fransimo Bohemia ex.3 junior class
Tak,že jsme odjížděli na hotel všichni celkem spokojení. Odpoledne se přiznám ulehli do postele po procházce a já dvě hodiny nevěděla o světě.
Večer opět procházka se psy, pak ještě jedna zdravotní před usnutím, dobrá večeře. A hurá nabrat sil na důležitou výstavu nedělní, která byla výstavou NOMINAČNÍ pro Crufts 2016 .
O d rána se nám vše komplikovalo. Nejdříve jsme nešli na snídani, protože bychom museli vystát cca 45 minut frontu na kávu, čaj a jídlo. Pak se nám oproti dnu prvnímu podařilo lépe zaparkovat. Ovšem v hale byl nedostatek místa pro vystavující a to již v 8.00 hodin. Pro později příchozí to již bylo o život a pořadatel nebyl příliš benevolentní. Naopak situaci spíše ještě ztěžoval striktními požadavky. Takže někteří se ke kruhu vůbec nedostali. A dost jsme museli bojovat vůbec o to, aby jsme stáli někde v hale namáčknutí….Ještě že na řadu jsme šli cca v 10.20. Ovšem veškeré nepříjemné pocity nám smazal senzační výsledek, výborné umístění našich tří odchovánků, kdy naprosto s překvapením vyhrál třídu mladých a získal nominaci Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia – excellent 1 PRM, SLOVENIAN WINNER 2015, BOB Junior, Nomination Crufts 2016 🙂 Stejně úžasně si vybojovala první pozici i Valdau Eclipse Fransimo Bohemia – excellent 1 PRM,SLOVENIAN WINNER 2015, Nomination Crufts 2016 🙂 Takže neuvěřitelné pocity štěstí, radosti, spokojenosti se nedají ani popsat. JCh.Port Caerdydd Fransimo Bohemia ex. 2 res.CAC a nakonec ještě vybojoval s ostatními CAC psy i res.CACIB 🙂 Pak jsme hned uháněli domů, protože se nám k porodu již chystala naše úžasná CH.JCH.Highly Matylda Fransimo Bohemia. A radost nás neopustila s těchto dvou vítězství až do dnes.

 

NEW USA
AKC National Championship Orlando, Florida USA 2014
Jsem velive hrdá na CH.USA Hot Blue Mountain Fransimo Bohemia i na vás jakých skvělých výsledků společně dosahujete. Vím, jak je těžké s modrým SBT někde prorazit. GRATULACE A VELIKÉ DĚKUJI Evo a Luboši .

Dorazila fotka z Orlanda a tak trochu opožděně posíláme informace z AKC National Championship Orlando,Florida   USA 2014, kde dne 14 prosince naše CH Hot Blue Mountain Fransimo Bohemia dosáhla z celkového počtu 12 fen ocenění SELECT BITCH a 4 body Major na grand champion. Monty opět tak jako v lońském roce nezklamala..velice hezky byla vystavena mým manželem, toto krásné ocení si plně zasloužila a my jsme na ni velice pyšní.

Eva & Luboš  
10.1.2015 se nám narodil očekávaný vrh téměř černých štěňátek z prvotřídní kombinace dvou skvělých rodokmenů psa CH.Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín a CH.JCH.Vanity Sky Fransimo Bohemia. Protože přírodě se nedá poroučet a občas si z nás udělá i legraci. Přes větší počet rezervací fenek  se nám narodilo šest krásných opravdu prvotřídních pejsků. Zde přinášíme první fotografie a jejich jména. V současné době dva pejsky máme rezervované. Štěňátka jsou odchovávaná v domácím prostředí maminky u skvělé zdravotní sestry a kamarádky Mirky Hoffmannové pod  častým dohledem vet.lékaře, který se stane hrdým majitelem právě pejska z této kombinace .
Jokey Fellow Fransimo Bohemia
Joke Cracker Fransimo Bohemia – reserved CZ
Judge of Love Fransimo Bohemia
Jolly Good Friend Fransimo Bohemia
Just For You Fransimo Bohemia –  reserved CZ
Joyful Heart Fransimo Bohemia

 
10.1.2015 jsem obdržela krásné fotky od Terezy a Jitky  našich miláčků /na foto CH.JCH-Christmas Carol Fransimo Bohemia, Sole Casius Clai Fransimo Bohemia a Expensive Love Fransimo Bohemia . 
Napsala:

Ahoj Simi, tak ti posílám fotky Káje, Cashe a Lajly ze sobotní procházky. Enzo s náma jít nemohl, protože je nemocnej, ale i tak si psiska pořádně pohrály 🙂 Hlavně teda Lajla s Cashem, Kája jí má totiž už po krk, jak ho pořád zlobí 😀
A ve stejný den  ještě přišly jedny fotky s komentářem …..

A tady další fotky, ty pro změnu fotila kamarádka Míša, která si je potřebovala nafotit do nějakýho tuším školního projektu. Počasí nebylo na focení nic moc, blato, pod mrakem, ale i tak myslím, že se fotky povedly 🙂 Co říkáš?

Já říkám  ,, NÁDHERA ,, A VELIKÉ DĚKUJI ZA VŠE ….
6.1.2015 Náš prvně a nově narozený vrh 1.1.2015 se má čile k světu. Nejvíce si u všech štěňat vážím nádherně silných koster, perfektně modelovaných hlaviček a typicky red “červené” barvy. Štěňata mají i fantastický rodokmen, jak můžete více zjistit po prohlédnutí galerie štěňata aktuálně. V současné době máme rezervované již tři štěňátka . Dvě fenky a jednoho celočerveného pejska . Volní jsou dva pejskové s bílými znaky také prvotřídní kvality.

Christ Child Fransimo Bohemia – VOLNÝ
Christmas Father Fransimo Bohemia – reserved
Child Santa Fransimo Bohemia – EXPORT
Christmas Red Star Fransimo Bohemia – EXPORT
Christmas Red Band Fransimo Bohemia – reserved
Máme za sebou první ,, tréningovou výstavu ,, v roce 2015 . Nádherné fotografie jsem obdržela od Terezy Cirhanové a většinu jich pořídila její skvělá maminka.Jelikož Terka byla opravdu velmi zaneprázdněná. Vedla v kruhu své kamarádce Jitce krásného ,,Casiuse ,, a nezkrotného černého ,,Enza ,,. Byl to pro mne velice náročný výstavní den přesto,že mám výstaviště jen 10 minut od domova . Ale z první výstavy našeho Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia jsem měla dobrý pocit . Obdrželi jsme výbornou ,přesto,že jsme se viděli teprve jen 12 hodin od jeho návratu . ,,Oprášila ,, jsem i elegantního Zeuse JCH.BOS,BOB , Club jung winner Hungary 2014 …… JCH.Port Caerdydd Fransimo Bohemia . A tak si myslím , že se mohu s hochy klidně pustit pokusit štěstí v Ljubljaně,kde nás asi bude opravdu hodně . Na pořadovém místě s excellent 2 se umístila naše Valdau Eclipse Fransimo Bohemia /dcera IMP. Valglo Dream Maker a CH.X-Coffe Santos Fransimo Bohemia / . A to z 11 přihlášených fen ve třídě mladých. Dalšího výraznějšího úspěchu dosáhl syn našeho IMP.UK CH.Oxstoks Fransimo Bohemia a to Red in Back Fransimo Bohemia excellent 4 .Ostatní obdrželi z naší chovatelské stanice známku výborná nebo velmi dobrá. Skvěle si vedli i potomci legendárního psa ICH.Multi.CH.Dream of Tymy Fransimo Bohemia a to Laura Macy Gray – V1, CAC a Ch. Brigitte Bardot pana Kozelky V1, CAC, splnila podmínky pro přiznání titulu Grand Šampion CZ. Moc gratulujeme . Naprosto famózně bojovaly modřinky ve třídě štěńat u paní Tiché . VN1 obdržela velice pěkné fenka Barbory Šteklové – vnučka našeho IMP.AUSTR.CH.Moonglade Blue Bill Jim , dcera Jamaica Blue Queen Fransimo a CH.Key To my Heart Eilatan a její bratr VN2 . Ve fenkách hned VN2 obdržela dcera IMP.AUSTR.CH.Moonglade Blue Bill Jim a CH.Chery Barb Blue Fransimo Bohemia v majetku Jany Tibenské . Velice jsem hrdá ,že má práce okolo modrých stafíků začíná díky nepříbuzným importům přinášet ovoce v podobě zdravé a pěkné nové generace . Děvčatům chovatelkám Vandě, Janě a Nadě a majitelkám Gratuluji.
5.1.2015 se nám narodila 4 krásná a zdravá štěňata z nepříbuzné kombinace. Matka import Austrálie CH.Club.CH.Moonglade Blue Spotty. Otcem je tmavomodrý importovaný pes z Reunionu CH.JCH. Bluedogcity I

am Prince Blue J.R. Narodili se v poměru dva psi a dvě fenky.
Illis Blue Lady Fransimo Bohemia – Volná
Irris Blue Fransimo Bohemia – rezervovaná CZ /canisterapeut/
Indiana Blues Fransimo Bohemia – rezervovaný CZ
Idges Illinois Blue Fransimo Bohemia – rezervovaný USA

 
HOT NEW !!!!! Chystáme se opět na Crufts 2015. Letošní nominace Crufts 2015 z naší chovatelské stanice získala opět CH.JCH.Its Black Mafie Fransimo Bohemia /v roce 2014 v Junior Special třídě získala nádhernou 4. pozici/. Naprosto bláznovstvím je, že jsem přihlásila modrou fenku, ovšem tak překrásnou fenu je nutné anglickým kolegům ukázat i když nevyhraje. Obdivovalo ji již mnoho chovatelů a rozhodčích z UK. Jako například na fotografii drahý Danny Gilmour. Není důležité na takovéto výstavě vyhrát, ale účastnit se a my ani letos nebudeme chybět. Vezeme také v autě překrásnou fenku Multi.JCH. My § Bucci Girl Fransimo Bohemia, která vyniká i na pracovním poli a ve velmi  raném věku je držitelkou již několika zkoušek ze sportovní kynologie a i myslivecké. Majitelem je Václav Kohút, kterému moc děkuji, že se rozhodl tuto fenku prezentovat na Crufts 2015. Další nominaci získal pěkný sportovní bílý pes CH.Christmas Carol Fransimo Bohemia, který se však výstavy účastnit nebude, jelikož si při sportovní aktivitě nově zalomil zub. Je to veliká škoda, protože Ter Cirhanová nám jako báječná fotografka, se kterou jsme počítali, bude velice chybět.
6.1,2015 Nám komplikuje běžný chod a dostatek pohybu silné náledí. Odpoledne jsem ho již odsekala a před chvilkou ve 22.20 se již opět na schodech tvoří. I náš Z Suit Strong Boy Fransimo Bohemia /věk 10 měsíců/ nechce být venku s kamarády dlouho. “Hurá už mě volají, letím do tepla domů…”

 

 
1.2.2015 přivezeme do našeho domu tohoto dvouletého, pěkného psa “Haston”. Jeho majitel a náš kamarád Johanne Grondin mne požádal opět o jeho handling na FCI výstavách. Po celý rok 2015 nebude možné krýt tímto psem žádné fenky na přání majitele, výjimkou budou pouze feny v mém majetku Fransimo Bohemia. Johanne děkuji ti opět za tvoji důvěru. Simona
Oznamujeme, že 31.1.2015 se vrací po roce do svého domova můj veliký přítel, nekonfliktní a krásný “Darwin” –  CH.Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín – owner Johanne Grondin – vezu ho osobně až k jeho majiteli. Budeš mi moc chybět kamaráde.

 
Na fotografiích dva uličníci čekající již jen na své odchody do nových domovů. Fury Bad Boy Fransimo Bohemia 12 týdnů a je rezervovaný do Ruska. Přijedou si pro něho v pátek osobně  jeho majitelé. A černá fenka Good Black Pearl Fransimo Bohemia má 7 týdnů, je rezervovaná do Chorvatska  a povezu ji  příští pátek já osobně do Ljubljany. Kde se  setká se svým chovatelem a majitelem  již v pátek večer.